Jazzmuusika suvelaager ja festival Narva-Jõesuus” („JCF) ER195 on eelmise projekti  (ER161 Borderless) tulemuste võimendamisele suunatud projekt.

Projekt ER161 (Piirideta muusika)  sisaldab jazzmuusika meistriklasside sarja Narvas ja Peterburis „Estonia-Russia CBC Programme” raames.

Jazzmuusika meistriklasside sari Narvas ja Peterburis „Estonia-Russia CBC Programme” raames.

Projekti raames toimub 6 kahepäevapikkust meistriklassi Narvas ja 6 kahepäevapikkust meistriklassi Peterburis. Meistriklasside läbiviijad on oma ala tippinterpreedid Eestist ja Venemaalt. Osalme on kutsutud kõik jazzmuisika huvilised, kellel on soovi oma oskusi lihvida ja täiendada. Õpitoas osalemiseks on vajalik vähemalt lastemuusikakooli viimaste klasside või kutsekooli esimese kursuse ettevalmistustase. Ühe meistriklassi osalejate arv on 20 inimest, mida jagatakse pooleks Narva ja Peterburi vahel. „Piirideta muusika” edendab rahvusvahelist ja piiriülest kultuurikoostööd Eesti ja Venemaa piirialade vahel, edendades otsekontakte piirkondlikul tasandil ja viies läbi ühiseid tegevusi jazzmuusika valdkonnas.

Toimumiskoht Eestis on TÜ Narva Kolledž ja Peterburis JFC jazzklubi.

29.-30. mail 2021 toimub Narva Kolledžis jazzpianisti ja helilooja Vladimir Võssotski improvisatsiooni meistriklass projekti „Piirideta muusika” raames.

Töötuba toimub kontaktkohtumise formaadis, arvestades kehtivaid piiranguid saavad soovijad meistriklassiga liituda ka veebiülekande vahendusel.

Vladimir Võssotski on pianist, helilooja, õpetaja, üks nõutumaid muusikuid Eestis. Loomingulise tegevuse aastate jooksul on tema lavapartneriteks olnud sellised muusikud nagu Tõnis Mägi, Lembit Saarsalu, Sofia Rubina, Toivo Unt, Rio Kawasaki ja paljud teised. Vladimir Võssotski on Sillamäe muusikakooli ja kultuurikeskuse juht ning ta korraldab ka rahvusvahelist festivali Jazz Time.

Osalema on oodatud muusikakoolide vanemate klasside õpilased ja muusika akadeemia tudengid. Oodatud on ka pillimängu valdavad muusikud.

Töötuba kestab 2 päeva ja toimub päevasel ajal (algus mõlemal päeval kell 13:00). Ühe koolituspäeva kestus on 1,5-2 tundi.

Meistriklassi teise päeva lõpus toimub Narva kolledžis kontsert SUNNY DAY IN NARVA, mida saavad kohapeal näha ja kuulda eelregistreerunud koolitusprogrammist osavõtjad. Kõigil teistel on võimalus liituda kontserdi veebiülekandega.

Antud väljaanne valmis Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTU Rajamuusika ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.

Registreerimine aadressil olkashnayder@gmail.com

01. ja 02. oktoobril 2021 toimub Narvas järjekordne sündmus “Piirideta muusika” (“Borderless Music”) projekti raames. Inspireerivate rütmide meistriklassi viib läbi tunnustatud Eesti jazzmuusik Tanel Ruben.

Tanel Ruben on jazzmuusik, trummar, õppejõud ja helilooja, kestegutseb muusikuna aktiivselt alates 1990-ndatest aastatest. Tanel on salvestanud üle 60 heliplaadi, millest 9 on ta produtseerinud ise. Lisaks vabakutselise ametile töötab alates aastast 2000 Eesti Muusika ja-Teatriakadeemias dotsendina. Samuti on ta üks jazzmuusika osakonna loojatest koos Jaak Sooääre ja Raul Söödiga Eesti Muusika ja Teatriakadeemias.

Osalemine eelregistreerimisel on tasuta.

Registreerumiseks palume saata kiri aadressile olkashnayder@gmail.com

Järgmine Narvas toimuv meistriklass leiab aset 02. – 03. veebruaril 2022 Narva Kolledžis.

Täiendava info saamiseks palume kirjutada info@ideejazz.ee 

https://ideejazz.ee/borderless

Meistriklass

02. ja 03. veebruaril toimub Narvas meistriklass pealkirjaga “Creativity, technology, improvisation”, mille viib läbi silmapaistev eesti kitarrist ja helilooja Robert Jürjendal.

Kontsert

Meistriklassi teise päeva lõpetab jazzkontsert Robert Jürjendali esituses, mis toimub 03. veebruaril algusega 19:00 Narva Kolledži fuajees. Meistriklassis eelregistreerunud osalejatele on kontsert veebi vahendusel vaatamiseks tasuta. Kontserdi külastamisel kohapeal kehtivad Narva Jazzklubi piletimüügi tingimused.

14 – 15. mail 2022 toimub Narva Kolledžis Eesti klahvpillivirtuoosi ja meisterliku improvisaatori Raun Juurikase meistriklass „From live electronics to improvisation”.

Töötuba toimub Kolledži auditooriumis kontaktkohtumise formaadis, kuid soovi korral saab liituda ka veebiülekandega.

Raun Juurikas on Eesti juhtivaid improvisaatoreid, ta on õppinud klassikalist ja jazzklaverit ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal. Teda tuntakse põnevate elektrooniliste kõlamaailmade loojana, arranžeerija, helilooja ning laia profiiliga muusikuna.

Rauni loominguliste väljakutsete hulgas on ka komponeerimine erinevatele koosseisudele laias ampluaas: nüüdisaegne akadeemiline muusika, jazz, ambient, hiphop, reggae, dub, eksperimentaalne elektroonika, funk jne. 

Osalema on oodatud muusikakoolide vanemate klasside õpilased ja õpetajad, samuti pillimängu valdavad muusikud ja muud muusikahuvilised.

Töötuba kestab 2 päeva järgmistel kellaaegadel: 14. mail 13:00 – 15:00 ja 15. mail kell 13:00 – 15:00

6. – 7. juunil 2022 toimub Narva Kolledžis Eesti tuntuima saksofonisti ja helilooja Villu Veski meistriklass „Ethnical roots of improvisation and composing”, kus põhiteemaks on muusiku juurte tunnetus muusika kirjutamises ja improvisatsioonis.

Töötuba toimub Kolledži auditooriumis kontaktkohtumise formaadis, kuid soovi korral saab liituda ka veebiülekandega.

Villu Veski on esinenud maailma nimekaimates kontserdisaalides – Berliner Philharmonie, London Queen Elizabeth Hall, Tokyo Opera City, Toronto Ford Center, Bruckner House Austria. Tal on loendamatul hulgal koostööprojekte nii kodu-, kui välismaal. Villu Veski ja Tiit Kalluste projekt “NoridcSounds” aastast 1997, on siiani edukaim nii plaadimüügi kui kontsertreiside geograafia poolest. Mitmed Villu Veski koostööpartnerid nagu Eivor, Pipi Piazzolla, Ola Onabule, Laima Vaikule, Raimonds Pauls on tuttavad ka Eesti publikule. Villu Veski muusikat on kasutatud mitmetes filmides ja teleseriaalides. Dokumentaalfilm “Saarte värvid” räägib tema enda muusikalisest tegevust Muhumaal, Fääri Saartel ja Havail. 

Villu Veski on ka Festivali Juu Jääb asutaja ja kunstiline juht. Tema tööd on hinnatud riigi Valgetähe V klassi ordeniga. 

Osalema on oodatud muusikakoolide vanemate klasside õpilased ja õpetajad, samuti pillimängu valdavad muusikud ja muud muusikahuvilised.

Töötuba kestab 2 päeva järgmistel kellaaegadel: 6. juunil 17:00 – 19:00 ja 7. juunil kell 13:00 – 15:00

Miniloengute- ja muusikapäev “Piirideta muusika”
29. juunil 2023 algusega 15:00 ERMi Hurda saalis

Projekt „Piirideta muusika” kutsub kõiki muusikahuvilisi Eesti Rahva Muuseumi osa saama põnevast miniloengute- ja muusikapäevast!

29. juunil algusega 15:00 astuvad Hurda saali lavale Oleg Pissarenko, Villu Veski, Raun Juurikas, Tiit Kalluste, Taavo Remmel jt, et jagada oma kogemusi ja arusaamu muusikast ning ka üheskoos musitseerida. Villu Veski kõneleb oma juurte tunnetamisest muusikas ja nende kaudu oma isikliku helikeele leidmisest. Raun Juurikas avab live-elektroonikal põhineva improvisatsioonilise muusika saladusi ja Oleg Pissarenko räägib muusika teraapilisest toimest. 

Miniloengute- ja muusikapäeva lõpus saab kuulda kontserti eelnevalt kõnelenud artistide esituses. 

Osavõtuks on oodatud kõik muusikahuvilised. Sissepääas on tasuta, vajalik on eelregistreerimine. Registreerimiseks palume saata kiri aadressile info@ideejazz.ee

Projekt “Piirideta muusika” valmis Euroopa Liidu rahalise abiga summas €53748,00.