Programm

Toome juba Sinu ette Narva-Jõesuu Jazz 2024 lavale astuvad artistid! 

Samal ajal oleme hoogsalt täiustamas programmi põnevate rahvusvaheliste esinejatega!

Püsi lainel!

TANEL RUBEN QUINTET FEAT. KADRI VOORAND JA KRISTJAN RANDALU „Every Moment Every Day“

Tanel Ruben Quintet, mille koosseisu kuuluvad fantastiline Kadri Voorand ja virtuoosne Kristjan Randalu, esitleb Narva-Jõesuu Jazzil uut plaati ja kontsertkava “Every Moment Every Day”. 

Ajakiri “Muusika” kirjutab: “Kuulamapanevad kompositsioonid, tempode ja meeleolude vaheldumine ning viie muusiku kõrgetasemeline esitus loovad tugeva tervikmulje plaadist, mida võib julgelt jagada Eesti nüüdisjazzi ühe visiitkaardina.”

Trummar Tanel Rubeni kvintett debüteeris 2008. aastal. Tanel näitab end tugeva heliloojana: tema kompositsioone iseloomustab kujundirohke meloodiline mõtlemine, rikas harmoonia, vormilise pinge ehitamine aktiivsema koega lugudes ning trummarile kohaselt loomulikult ka väga aktiivne rütmika. 

Kadri Voorand esitab lugude temaatilist materjali vokaliisina ning lisab neile suure registrilise diapasooni ja karakterite gammaga scat-soolod. 

Kristjan Randalu meisterlik klaverikäsitlus loob tugeva raamistiku kvinteti kompositsioonidele.

Raivo Tafenau ning Taavo Remmel on pakkumas läbi saksofoni ning kontrabassi jazzi võlusid.

Plaadi lõpulugu “Kas tahad ma jutustan laulust” võiks oma meloodia, harmoonia ja sõnade koostoime poolest olla ka Uno Naissoo loodud (ja see on mõeldud komplimendina).

Koosseis:

Tanel Ruben – trummid 

Kadri Voorand – vokaal 

Kristjan Randalu – klaver 

Raivo Tafenau – saksofonid 

Taavo Remmel – kontrabass

SUSANNA ALEKSANDRA & TITOKS. „La Dolce Vita“

Susanna Aleksandra ja ansambel Titoks viivad kuulaja ajarännakule 1950-1970 aastatesse, mil maailma vallutas Itaaliapalavik, linastusid filmid La Dolce Vita, Roman Holiday ja Ristiisa ning raadiotes kõlasid mh Dean Martini, Rosemary Clooney, Sophia Laureni lauldud itaaliast inspireeritud hitid. Lavale astuvad virtuoossed muusikud pakuvad meeleolukat nostalgia hõngu ja äratundmisrõõmu!

Muusikute perest pärit Susanna Aleksandra on Eesti lauljate noorema põlvkonna üks eredamaid tähti. Tema isa on saksofoni virtuoos Virgo Veldi, vanaema – tuntud pianist Eevi Ross ja vanaisa Aleksander Rjabov juhatas omal ajal Eesti Raadio kerge muusika orkestrit.

Susanna on karismaatiline, mahedahäälne laulja, kes peab tähtsaimaks lugude jutustamist ning meloodilisust.

Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoks’i helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing’i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

Koosseis:

Susanna Aleksandra – vokaal

Kristjan Rudanovski – viiul

Jaanis Kill – kitarr

Ainar Toit – kitarr

Robert Nõmmann – kontrabass

VERY COOL PEOPLE (LAT)

Jazz Funk band Very Cool People!

Rahvusvahelistel festivalidel korduvalt üles astunud Läti üks tuntumaid jazzbände Very Cool People üllatavad koos noore laulja Paula Saijaga ja esitlevad uue, stiililiselt täiesti liigitamatu kontsertkava “It’s Alive”, mis on loodud elektro-džässi parimates groov-traditsioonides. 

Jazz-funk ja maailmamuusika stiiliga kombineerimise poolest tuntud Very Cool People ühendab uues kontserdikavas hulga muusikastiile, sealhulgas house, drum’n’bass, dubstep ja EDM, eesmärgiga luua eklektiline ja rütmiline teekond mööda muusikalist kiirteed.

Festivalil kõlavad grupi liikmete kirjutatud laulud läti ja inglise keeles.

Koosseis:

Paula Saija – vokaal

Elvijs Grafcovs – kitarr

Māris Jēkabsons – tenorsaksofon

Kristaps Lubovs – baritonsaksofon

Laura Rozenberga – tromboon, vokaal

Oskars Ozoliņš – Trompet

Māris Vitkus – klahvpillid

Jānis Olekšs – bass

Andris Buiķis – trummid